Ansatte og bestyrelse

for træffetider, se "kontakt"

Annette Bech Vad
Landsleder

Opgaver: Ledelse, personalepleje, pleje af frivillige, foredrag og informationsvirksomhed

telefon
email

8680 6022

annette@agape.dk

Martin Skipper
Kommunikationsmedarbejder

Opgaver: PR, layout, hjemmesider og IT-drift

8680 6022

skipper@agape.dk

Birgit Thomsen
Sekretær

Opgaver: Sekretærarbejde, medlemsskaber, kursusadministration, gaver mm.

8680 6022

info@agape.dk

Ole Rabjerg
cand.psyk. / autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

ole@agape.dk

Elli Kappelgaard
cand.psyk. / psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

elli@agape.dk

Aida H. Andersen
cand.psyk. / autoriseret psykolog / ph.d.-studerende

Opgaver: Supervision, undervisning.


aida@agape.dk

Fritidsansatte

Rebekka Sonne

Rebekka Sonne
fritidsansat / psykolog


Steen Palmqvist
fritidsansat / eksm. familieterapeut

2616 8090 

palmqvists@gmail.com




 

Bestyrelsen

Formand Steen Møller Laursen / landsleder / Videbæk / email Steen / tlf 3072 3843

Næstformand Poul Helgesen / afdelingschef / Lindved / email Poul

Kasserer Jacob Lund Sønderbæk / erhvervsrådgiver / Holstebro

Sekretær Tove Søgaard / landsleder / Holstebro

Heine Holmgaard / sognepræst / Løgumkloster

Marie Schmidt / cand. cur. / Aarhus

Lene Hundal Sandholm / psykolog / Aarhus

Niels Hankelbjerg Mortensen / kateket / Holstebro

 
»Seminar ved Annette Bech Vad
 
01-08-2017Mød Agape
 
Skovgårde Bibelcamping
»Sjælesorgskursus i Silkeborg
 
23-08-2017 - 13-12-2017Kursus
 
Agapehuset, Silkeborg
»Fyraftensmøde: Stress og skam
 
25-08-2017Temadag
 
Agapehuset, Silkeborg
»Vejledningsgruppe for sjælesørgere (Kbh.)
 
29-08-2017 - 06-01-2018Forløb
 
København
»Vejledningsgruppe for sjælesørgere (Silk.)
 
29-08-2017 - 06-02-2018Forløb
 
Agapehuset, Silkeborg
»Personlig Udvikling
 
15-09-2017 - 12-01-2018Kursus
 
Fredericia Missionshus
»Informationsaften ved Annette Bech Vad
 
29-09-2017Mød Agape
 
Faster IM
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
05-10-2017Mød Agape
 
Vildbjerg IM
© 2017 Foreningen Agape | Kontaktoplysninger