Ansatte og bestyrelse

for træffetider, se "kontakt"

Annette Bech Vad
Landsleder

Opgaver: Ledelse, personalepleje, pleje af frivillige, foredrag og informationsvirksomhed

telefon
email

8680 6022

annette@agape.dk

Martin Skipper
Kommunikationsmedarbejder

Opgaver: PR, layout, hjemmesider og IT-drift

8680 6022

skipper@agape.dk

Birgit Thomsen
Sekretær

Opgaver: Sekretærarbejde, medlemsskaber, kursusadministration, gaver mm.

8680 6022

info@agape.dk

Ole Rabjerg
cand.psyk. / autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

ole@agape.dk

Elli Kappelgaard
cand.psyk. / psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

elli@agape.dk

Aida H. Andersen
cand.psyk. / autoriseret psykolog / ph.d.-studerende

Opgaver: Supervision, undervisning.


aida@agape.dk

Maj-Britt Engedal Nissen
cand.psyk. / psykolog (midlertidig ansættelse)

Opgaver: Terapi, krisehjælp.

8680 6022

maj-britt@agapemail.dk

Fritidsansatte

Steen Palmqvist
fritidsansat / eksm. familieterapeut

2616 8090 

palmqvists@gmail.com




 

Bestyrelsen

Formand Steen Møller Laursen / landsleder / Videbæk / email Steen / tlf 3072 3843

Næstformand Poul Helgesen / afdelingschef / Lindved / email Poul

Kasserer Jacob Lund Sønderbæk / erhvervsrådgiver / Holstebro

Sekretær Tove Søgaard / landsleder / Holstebro

Heine Holmgaard / sognepræst / Løgumkloster

Marie Schmidt / cand. cur. / Aarhus

Lene Hundal Sandholm / psykolog / Aarhus

Niels Hankelbjerg Mortensen / kateket / Holstebro

 
»Sjælesorg og FamilieRådgivning
 
24-10-2017 - 16-06-2018Kursus
 
Nordvestkirken, Kbh. NV
»Foredrag ved Ole Rabjerg
 
25-10-2017Mød Agape
 
Grindsted IM
»Foredrag ved Ole Rabjerg
 
01-11-2017Mød Agape
 
Løsning Sogn
»Agapes Inspirationsdag 2017
 
04-11-2017Mød Agape
 
Diakonhøjskolen, Lyseng Allé 15, 8270 Højbjerg
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
15-11-2017Mød Agape
 
Alderslyst IM, Silkeborg
»Foredrag ved Ole Rabjerg
 
24-11-2017Intern
 
KFUMs Soldatermission
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
28-11-2017Mød Agape
 
Lind IM
»Adventsretræte
 
08-12-2017 - 10-12-2017Retræte
 
Ådalen Retrætecenter ved Randers
© 2017 Foreningen Agape | Kontaktoplysninger