Ansatte og bestyrelse

for træffetider, se "kontakt"

telefon og email

Annette Bech Vad
Landsleder

Opgaver: Ledelse, personalepleje, pleje af frivillige, foredrag og informationsvirksomhed

8680 6022

Linkedin

annette@agape.dk

Martin Skipper
Kommunikationsmedarbejder

Opgaver: PR, layout, hjemmesider og IT-drift

8680 6022

skipper@agape.dk

Birgit Thomsen
Sekretær

Opgaver: Sekretærarbejde, medlemskaber, kursusadministration, gaver mm.

8680 6022

info@agape.dk

Ole Rabjerg
cand.psyk. / autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

ole@agape.dk

Elli Kappelgaard
cand.psyk. / psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

elli@agape.dk

Aida H. Andersen
cand.psyk. / autoriseret psykolog / ph.d.-studerende

Opgaver: Supervision, undervisning.


aida@agape.dk




Fritidsansatte

Steen Palmqvist
fritidsansat / eksm. familieterapeut

2616 8090 

palmqvists@gmail.com




 

Bestyrelsen

Formand Steen Møller Laursen / landsleder / Videbæk / email Steen / tlf 3072 3843

Kasserer Jacob Lund Sønderbæk / erhvervsrådgiver / Holstebro

Sekretær Tove Søgaard / landsleder / Holstebro

Heine Holmgaard / sognepræst / Løgumkloster

Marie Schmidt / cand. cur. / Aarhus

Niels Hankelbjerg Mortensen / landsleder / Holstebro

Henrik Engholm Feldtmose / psykolog / Aarhus

Rikke Majlgaard / jurist / Aarhus

EmailFacebookGoogleLinkedInTwitterPrint
»Foredrag ved Ole Rabjerg
 
23-05-2019Foredrag
 
Lemvig Bykirke
»Kursusdag ved Ole Rabjerg
 
03-06-2019Foredrag
 
Kristelig Handicapforening [lukket arr.]
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
06-06-2019Foredrag
 
Linde, Asp
»Foredrag ved Ole Rabjerg
 
15-06-2019Foredrag
 
Aarhus Valgmenighed
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
14-07-2019Foredrag
 
Ung Camp, Mørkholt
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
02-08-2019Foredrag
 
Hjallerup Bibelcamping
»Sjælesorgskursus
 
15-08-2019 - 05-12-2019Kursus
 
Skjern Bykirke
»Supervisionsgruppe for sjælesørgere
 
05-09-2019 - 05-12-2019Forløb
 
Agapehuset, Silkeborg
© 2019 Foreningen Agape | Kontaktoplysninger