Ansatte og bestyrelse

for træffetider, se "kontakt"

Annette Bech Vad
Landsleder

Opgaver: Ledelse, personalepleje, pleje af frivillige, foredrag og informationsvirksomhed

telefon
email

8680 6022

annette@agape.dk

Martin Skipper
Kommunikationsmedarbejder

Opgaver: PR, layout, hjemmesider og IT-drift

8680 6022

skipper@agape.dk

Birgit Thomsen
Sekretær

Opgaver: Sekretærarbejde, medlemsskaber, kursusadministration, gaver mm.

8680 6022

info@agape.dk

Ole Rabjerg
cand.psyk. / autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

ole@agape.dk

Elli Kappelgaard
cand.psyk. / psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

elli@agape.dk

Aida H. Andersen
cand.psyk. / autoriseret psykolog / ph.d.-studerende

Opgaver: Supervision, undervisning.


aida@agape.dk

Maj-Britt Engedal Nissen
cand.psyk. / psykolog (midlertidig ansættelse)

Opgaver: Terapi, krisehjælp.

8680 6022

maj-britt@agapemail.dk

Fritidsansatte

Steen Palmqvist
fritidsansat / eksm. familieterapeut

2616 8090 

palmqvists@gmail.com




 

Bestyrelsen

Formand Steen Møller Laursen / landsleder / Videbæk / email Steen / tlf 3072 3843

Næstformand Poul Helgesen / afdelingschef / Lindved / email Poul

Kasserer Jacob Lund Sønderbæk / erhvervsrådgiver / Holstebro

Sekretær Tove Søgaard / landsleder / Holstebro

Heine Holmgaard / sognepræst / Løgumkloster

Marie Schmidt / cand. cur. / Aarhus

Lene Hundal Sandholm / psykolog / Aarhus

Niels Hankelbjerg Mortensen / kateket / Holstebro

 
»Vejledningsgruppe for sjælesørgere
 
08-02-2018 - 21-06-2018Forløb
 
Agapehuset, Silkeborg
»Undervisning på Dicipelskolen i Israel
 
19-02-2018 - 23-02-2018Foredrag
 
Israel
»Fyraftensmøde: Skabt i mit billede!
 
02-03-2018Kursus
 
Agapehuset, Silkeborg
»Agapes Frivilligdag
 
03-03-2018Intern
 
Agapehuset, Silkeborg
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
14-03-2018Foredrag
 
Hammerum IM
»Retræte i fastetiden
 
16-03-2018 - 18-03-2018Retræte
 
Sankt Birgitta Kloster, Maribo
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
11-04-2018Foredrag
 
Lomborg-Rom Sogn
»Fyraftensmøde: Skam og selvkritik
 
18-04-2018Kursus
 
"Torvet", Katrinebjergvej 75, Aarhus
© 2018 Foreningen Agape | Kontaktoplysninger