Ansatte og bestyrelse

for træffetider, se "kontakt"

telefon og email

Annette Bech Vad
Landsleder

Opgaver: Ledelse, personalepleje, pleje af frivillige, foredrag og informationsvirksomhed

8680 6022

Linkedin

annette@agape.dk

Martin Skipper
Kommunikationsmedarbejder

Opgaver: PR, layout, hjemmesider og IT-drift

8680 6022

skipper@agape.dk

Birgit Thomsen
Sekretær

Opgaver: Sekretærarbejde, medlemskaber, kursusadministration, gaver mm.

8680 6022

info@agape.dk

Ole Rabjerg
cand.psyk. 
autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

ole@agape.dk

Elli Kappelgaard
cand.psyk. 
autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

elli@agape.dk

Aida H. Andersen
cand.psyk. 
autoriseret psykolog
ph.d.-studerende

Opgaver: Supervision, undervisning.


aida@agape.dk




Fritidsansatte

Steen Palmqvist
fritidsansat / eksm. familieterapeut

2616 8090 

palmqvists@gmail.com




 

Bestyrelsen

Formand Steen Møller Laursen / landsleder / Videbæk / email Steen / tlf 3072 3843

Kasserer Jacob Lund Sønderbæk / erhvervsrådgiver / Holstebro

Sekretær Tove Søgaard / landsleder / Holstebro

Heine Holmgaard / sognepræst / Løgumkloster

Marie Schmidt / cand. cur. / Aarhus

Niels Hankelbjerg Mortensen / landsleder / Holstebro

Henrik Engholm Feldtmose / psykolog / Aarhus

Rikke Majlgaard / jurist / Aarhus

EmailFacebookGoogleLinkedInTwitterPrint
»Foredrag ved Ole Rabjerg
 
30-10-2019Foredrag
 
Løsning [lukket arr.]
»Agapes Inspirationsdag 2019
 
09-11-2019Mød Agape
 
Diakonhøjskolen, Aarhus
»Foredrag ved Ole Rabjerg
 
12-11-2019Foredrag
 
Thorsø, Aidt og Vejerslev kirker
»Temadag for forældre, der har mistet
 
30-11-2019Temadag
 
Agapehuset, Silkeborg
»Adventsretræte
 
06-12-2019 - 08-12-2019Retræte
 
Ådalen Retrætecenter, Randers
»Konference: Forebyg seksuelle overgreb i kirkelige miljøer
 
21-01-2020Konference
 
Brogaarden, Middelfart
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
05-02-2020Foredrag
 
Kronen, Grindsted
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
17-02-2020Foredrag
 
Alderslyst i Silkeborg
© 2019 Foreningen Agape | Kontaktoplysninger