Ansatte og bestyrelse

for træffetider, se "kontakt"

telefon og email

Annette Bech Vad
Landsleder

Opgaver: Ledelse, personalepleje, pleje af frivillige, foredrag og informationsvirksomhed

8680 6022

Linkedin

annette@agape.dk

Regitze Fuhrmann

Regitze Engelhardt Fuhrmann
Kommunikationsmedarbejder

Opgaver: PR, layout, hjemmesider og formidling

8680 6022

regitze@agape.dk

Birgit Thomsen
Sekretær

Opgaver: Sekretærarbejde, medlemskaber, kursusadministration, gaver mm.

8680 6022

info@agape.dk

Ole Rabjerg
cand.psyk. 
autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

ole@agape.dk

Elli Kappelgaard
cand.psyk. 
autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

elli@agape.dk

Aida H. Andersen
cand.psyk. 
autoriseret psykolog
ph.d.-studerende

Opgaver: Supervision, undervisning.


aida@agape.dk




Fritidsansatte

Steen Palmqvist
fritidsansat / eksm. familieterapeut

2616 8090 

palmqvists@gmail.com




 

Bestyrelsen

Formand Steen Møller Laursen / landsleder / Videbæk / email Steen / tlf. 3072 3843

Kasserer Jacob Lund Sønderbæk / erhvervsrådgiver / Holstebro

Sekretær Tove Søgaard / landsleder / Holstebro

Heine Holmgaard / sognepræst / Løgumkloster

Lennart Reckweg Svenstrup / Direktør / Ejstrupholm

Niels Hankelbjerg Mortensen / landsleder / Holstebro

Henrik Engholm Feldtmose / psykolog / Aarhus

Rikke Majlgaard / jurist / Aarhus

EmailFacebookGoogleLinkedInTwitterPrint
»Afskedsreception
 
18-12-2019Intern
 
Agapehuset
»Konference: Forebyg seksuelle overgreb i kirkelige miljøer
 
21-01-2020Konference
 
Brogaarden, Middelfart
»Foredrag ved Elli Kappelgaard
 
23-01-2020Foredrag
 
Familieudvalget i Vorgod-Barde IM
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
05-02-2020Foredrag
 
Kronen, Grindsted
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
17-02-2020Foredrag
 
Alderslyst i Silkeborg
»Foredrag ved Elli Kappelgaard
 
25-02-2020Foredrag
 
Møborg Missionshus
»Retræte i fastetiden
 
13-03-2020 - 15-03-2020Retræte
 
Sct. Birgitta Kloster, Maribo
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
31-03-2020Foredrag
 
Stjernen IM, Aarhus
© 2019 Foreningen Agape | Kontaktoplysninger