Ansatte og bestyrelse

for træffetider, se "kontakt"

telefon og email

Annette Bech Vad
Landsleder

Opgaver: Ledelse, personalepleje, pleje af frivillige, foredrag og informationsvirksomhed

8680 6022

Linkedin

annette@agape.dk

Martin Skipper
Kommunikationsmedarbejder

Opgaver: PR, layout, hjemmesider og IT-drift

8680 6022

skipper@agape.dk

Birgit Thomsen
Sekretær

Opgaver: Sekretærarbejde, medlemsskaber, kursusadministration, gaver mm.

8680 6022

info@agape.dk

Ole Rabjerg
cand.psyk. / autoriseret psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

ole@agape.dk

Elli Kappelgaard
cand.psyk. / psykolog

Opgaver: Terapi, krisehjælp, supervision, foredrag, undervisning.

8680 6022

elli@agape.dk

Aida H. Andersen
cand.psyk. / autoriseret psykolog / ph.d.-studerende

Opgaver: Supervision, undervisning.


aida@agape.dk




Fritidsansatte

Steen Palmqvist
fritidsansat / eksm. familieterapeut

2616 8090 

palmqvists@gmail.com




 

Bestyrelsen

Formand Steen Møller Laursen / landsleder / Videbæk / email Steen / tlf 3072 3843

Næstformand Poul Helgesen / afdelingschef / Lindved / email Poul

Kasserer Jacob Lund Sønderbæk / erhvervsrådgiver / Holstebro

Sekretær Tove Søgaard / landsleder / Holstebro

Heine Holmgaard / sognepræst / Løgumkloster

Marie Schmidt / cand. cur. / Aarhus

Niels Hankelbjerg Mortensen / landsleder / Holstebro

Henrik Engholm Feldtmose / psykolog / Aarhus

 
»Foredrag ved Annette Bech Vad
 
28-09-2018Foredrag
 
Aars Missionshus
»Temadag: "Kvinder midt i livet"
 
28-09-2018Temadag
 
Kirkehuset, Sdr. Felding
»Temadag: "Kvinder midt i livet"
 
29-09-2018Temadag
 
Agapehuset, Silkeborg
»Foredrag ved Elli Kappelgaard
 
09-10-2018Foredrag
 
Kirken ved Tange Sø
»Pigeferie-Fridage
 
10-10-2018Foredrag
 
Børkop Højskole
»Foredrag ved Elli Kappelgaard
 
11-10-2018Foredrag
 
Ølgod Valgmenighed
»Agapes inspirationsdag 2018
 
03-11-2018Mød Agape
 
Diakonhøjskolen, Lyseng Allé 15, Højbjerg
»Temadag: Køn og identitet
 
08-11-2018Basis
 
Agapehuset, Silkeborg
© 2018 Foreningen Agape | Kontaktoplysninger